Yerel seçimler pazar günü yapıldı ve ilçeler ile illeri ve mahalleri yönetecek olan isimler belli oldu.Şimdi kim nerede kazandı ve hangi ilin hangi ilçesinde belediye başkanı kim oldu ile hangi partinin kazandığı merak edilmeye başlandı.İşte seçim sonuçla

Ülke geneli seçim sonuçları muhtarlık sonuçları

HABERAJ.COM- 30 Mart 2014 mahalli Yerel seçim sonuçları hangi parti kaç tane belediye kazandı?Ak Parti kaç belediye aldı?Ana muhalefet partisi CHP kaç belediye alabildi?MHP istediği belediyeleri alabildi mi?BDP Doğu ve Güneydoğu'da istediği oy oranını yaklayabildi mi?Hangi parti kaç beleldiye başkanlığı aldı?30 Mart 2014 yerel seçimleri tüm detaylar ve daha fazlası haberaj.com da....

 

Türkiye bir mahalli yerel seçimi daha geride bıraktı.2014 Yerel seçimlerinde angi parti ne kadar oy aldı?Hangi parti ne kadar belediye kazandı?AK Parti CHP MHP BDP Türkiye genelinde yüzde kaç oy aldı?Tüm detaylar...Saat 02.00 itibariyle 6 il dışında 75 ilde kesin olmayan sonuçlar alındı. Buna göre Ak Parti 46, CHP 12, BDP 9 ve MHP 7 ilde belediye başkanlığını kazanırken, Mardin'de de BDP'nin desteklediği bağımsız aday Ahmet Türk belediye başkanı oldu.

 

 

Saat 02.00’de 6 il dışında 75 ilde kesin olmayan sonuçlar alındı. Buna göre Ak Parti 46, CHP 12, BDP 9 ve MHP 7 ilde belediye başkanlığını kazanırken, Mardin’de de BDP’nin desteklediği bağımsız aday Ahmet Türk belediye başkanı oldu. 


Çekişmeli geçen seçimde İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Hatay, Ağrı ve Yalova’da ise nefes nefese geçen ve itirazların olduğu seçimde henüz net sonuç alınamadı. 


Kesin olmayan sonuçlara göre, 74 ilde seçimi kazanan adaylar ve partileri şöyle: 


Adıyaman: Fehmi Hüsrev Kutlu (AK Parti) 


AFYONKARAHİSAR: Burhanettin Çoban (AK Parti) 


Aksaray: Haluk Şahin Yazgı (AK Parti) 


AMASYA : Cafer Özdemir (AK Parti) 


ARDAHAN: Farut Köksoy (AK Parti) 


Artvin: Mehmet Kocatepe (AK Parti) 


AYDIN: Özlem Çerçioğlu (CHP) 


BALIKESİR: Ahmet Edip Uğur (AK Parti) 


BARTIN: Cemal Akın (MHP) 


BATMAN: Sabri Özdemir (BDP) 


Bayburt: Mete Memiş (AK Parti) 


BİLECİK: Selim Yağcı (AK Parti) 


BİNGÖL: Yücel Barakazi (AK Parti) 


BİTLİS: Hüseyin Olan (BDP) 


BOLU: Alaaddin Yılmaz (AK Parti) 


BURDUR: Ali Orkun Ercengiz (CHP) 


BURSA: Recep Altepe (AK Parti) 


ÇANAKKALE: Ülgür Gökhan (CHP) 


ÇANKIRI: İrfan Dinç (AK Parti) 


ÇORUM: Muzaffer Külcü (AK Parti) 


DENİZLİ: Osman ZOLAN (AK Parti) 


DİYARBAKIR: Gültan Kışanak (BDP) 


DÜZCE: Mehmet Keleş (AK Parti 


Edirne: Recep Gürkan (CHP) 


ELAZIĞ: Mücahit Yanılmaz (AK Parti) 


ERZİNCAN: Cemalettin Başsoy (AK Parti) 


ERZURUM: Mehmet Sekmen (AK Parti) 


ESKİŞEHİR: Yılmaz Büyükerşen (CHP) 


GAZİANTEP: Fatma Şahin (AK Parti) 


GİRESUN: Kerim Aksu (CHP) 


GÜMÜŞHANE: Ercan Çimen (AK Parti) 


Hakkari: Dilek Hatipoğlu (BDP) 


IĞDIR: Murat Yikit (BDP) 


ISPARTA: Yusuf Zuya Günaydın (MHP) 


İZMİR: Aziz Kocaoğlu (CHP) 


K.MARAŞ: Fatih Mehmet Erkoç (AK Parti) 


KARABÜK : Rafet Vergili (MHP) 


KARAMAN: Ertuğrul Çalışkan (AK Parti) 


KARS: Murtaza Karaçanta (MHP) 


KASTAMONU: Tahsin Babaş (AK Parti) 


KAYSERİ: Mehmet Özhaseki (AK Parti) 


KIRIKKALE: Mehmet Saygılı (AK Parti) 


KIRKLARELİ: Mehmet Siyam Kesimoğlu (CHP) 


KIRŞEHİR: Yaşar Bahçeci (AK Parti) 


KİLİS: Hasan Kara (AK Parti) 


KOCAELİ: İbrahim Karaosmanoğlu (AK Parti) 


Konya: Tahir Akyürek (AK Parti) 


KÜTAHYA: Kamil Saraçoğlu (AK Parti) 


MALATYA: Ahmet Çakır (AK Parti) 


MANİSA: Cengiz Ergün (MHP) 


MARDİN: Ahmet Türk (Bağımsız) 


MERSİN: Burhanettin Kocamaz (MHP) 


MUĞLA: Osman Gürün (CHP) 


MUŞ: Feyat Asya (AK Parti) 


NEVŞEHİR: Hasan Ünver (AK Parti) 


NİĞDE: Faruk Akdoğan (AK Parti) 


ORDU: Enver Yılmaz (AK Parti) 


OSMANİYE: Kadir Kara (MHP) 


Rize: Reşat Kasap (AK Parti) 


SAKARYA: Zeki Toçoğlu (AK Parti) 


SAMSUN: Yusuf Ziya Yılmaz (AK Parti) 


SİİRT: Tuncer Bakırhan (BDP) 


SİNOP: Baki Ergül (CHP) 


SİVAS: Sami Aydın (AK Parti) 


ŞANLIURFA: Celalettin Güvenç (AK Parti) 


ŞIRNAK: Serhat Kadirhan (BDP) 


TEKİRDAĞ: Kadir Albayrak (CHP) 


TOKAT: Eyüp Eroğlu (AK Parti) 


TRABZON: Fevzi Gümrükçüoğlu (AK Parti) 


Tunceli: Mehmet Ali Bul (BDP) 


UŞAK: Nurullah Cahan (AK Parti) 


VAN: Bekir Kaya (BDP) 


YOZGAT: Kazım Arslan (AK Parti)

 

Yerel Haberler