Ülke genelinde milyonlarca insan il ve ilçelerle beraber muhtarlıklıklar için oy verdi.Peki hangi illerde hangi partiler önde oldu ve seçimlerde büyükşehirlerde kimler 1.oldu?İşte 2014 Yerel seçim sonuçları.BDP KAZANDI

Van Erciş İlçesi Seçim Sonuçları BDP Kazandı Başkan Kimdir?

 

Ülke genelinde milyonlarca insan il ve ilçelerle beraber muhtarlıklıklar için oy verdi.Peki hangi illerde hangi partiler önde oldu ve seçimlerde büyükşehirlerde kimler 1.oldu?İşte 2014 Yerel seçim sonuçları.

 

RESMİ OLMAYAN VERİLERE GÖRE BDP KAZANDI

 

Türkiye'de nefesler tutuldu. Van Seçim sonuçlarının açıklanmaya başladı. Türkiye'deki tüm il ve ilçelerin seçim sonuçları anında bu sayfada olacak. Seçim sonuçlarını en hızlı siz öğrenmek istiyorsanız haberimizden seçim sonuçlarını takip edebilirsiniz. Van seçim sonuçları, Van Seçim Sonuçları  ve diğer illerin seçim sonuçlarını bu haberden takip edebilirsiniz. İşte Van seçim sonuçları

 

Uzun zamandır beklenen yerel seçimler için partilerin ne kadar oy aldığı ve baraj sorunu olmaksizin hangi partinin ne kadar oy aldığını geçmiş seçimlerle karşılaştırılmalı olarak sizlere Haberaj ekibi olarak aktaracağız.

Partilerin adaylarının ne kadar oy aldığını ve seçim sonuçlarından sonraki konuşmlarını da sizlere aktarmaya çalışacağız.Doğu'dan başayarak gelen YSK'ya sonuçlar seçim yasaklarının kaldırılmasından sonra sizlere aktaracağız.

81 il ve ilçelerde sorun yok dendiği an YSK tarafından seçim sonuçları aktarılacak.Seçim sonuçlarının takipi için sizlere anbe an aktaracağız.Sandıklarda çıkacak olan oylar ve sandıklarda hangi partilerin belediye başkan adayı çıkardığını sizlere aktaracağız.İç anadolu ve Karadeniz'i detaylı olarak aktarmakla beraber Haberaj ekibi olarak son yerel seçimlerde yaşananlarla ve o illerde ne kadar oy alınıp ne kadar orana denk geldiğini göndereceğiz.

MHP,BDP,HDP,AKP ve CHP'nin güçlü adayları ile beraber diğer tüm partilerden gelecek olan haberlerde sizlerle olacak.Çalışmalarımız ve tüm gelişmeler seçim yasaklarının kaldırılmasından olacak.

Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayları 2014 Aday Listesi

 

Bekir Kaya BDP Van Belediye Başkan Adayı

 

Osman Nuri Gülaçar Ak Parti Van Belediye Başkan Adayı

 

Mustafa Alkoç MHP Van Belediye Başkan Adayı

 

Mehmet Mehdi Oğuz HÜDA PAR Van Belediye Başkan Adayı

 

Mehmet Kurukcu CHP Van Belediye Başkan Adayı

 

Hakan Kedali DP Van Belediye Başkan Adayı

 

 

 

2014 YEREL SEÇİMLERİNDE KAÇ SEÇMEN OY KULLANACAK?

2011'de 50 milyon olan seçmen sayısı 2014 yerel seçimlerinde toplam 52 milyon 695 bin 832 kişiyi yükseldi. 2014 yerel seçimlerinde mahallelerde 169 bin 213 sandıkta 48 milyon 55 bin 316 seçmen; beldelerde 3 bin 379 sandıkta 820 bin 194 seçmen ve köylerde 21 bin 718  sandıkta 3 milyon 820 bin 321 seçmen oy kullanacaktır. Ancak bu rakamlara cezaevlerinde kurulacak sandıkların seçmen sayıları dahil edilmemiştir.

 

2014 YEREL SEÇİMLERİNDE NASIL OY KULLANILACAK?

 

2014 Yerel Seçimleri Oy Verme Saatleri:

2014 Yerel seçimlerinde siyasi partiler için propaganda yasağı 29 Mart akşamı başlayacak. Peki 2014 yerel seçimlerinde seçmenler ne zaman oy vermeye başlayabilecekler. Türkiye genelinde sandıkların açılış ve kapanış saatleri farklılık göstermektedir. Şöyle ki  adıyaman, ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüshane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis illerinde seçmenler saat 07.00 ile 16.00 saatleri arasında oy kullanabilecekler. Bunların dışında kalan illerde ise 08.00 ile 17.00 saatleri arasında oy kullanılabilecek.

Van'ın Erciş İlçesinde 2014 Yerel Seçim Sonuçları Hangi Parti Seçimi Kazandı. Erciş 2014 Yerel Seçim Sonuçları sürekli güncellenecek...

 

 

 

 

 

 

 

 

Yerel Haberler